Інститут законодавства Верховної Ради України

Співпраця з міжнародними та зарубіжними організаціями й установами


Забезпечуючи науково-правову підтримку парламенту України, Інститут законодавства сприяє інтеграції й адаптації національного законодавства до стандартів Європейського Союзу та упродовж багатьох років на постійній основі підтримує зв’язки з міжнародними організаціями, агентствами і фондами, а також зарубіжними науково-дослідними установами й закладами вищої освіти.

Інститут плідно співпрацює з представництвами організацій системи ООН в Україні, зокрема Програми розвитку ООН в Україні. Так, у рамках Проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи станом на початок 2021 року було проведено п’ятнадцять навчальних вебінарів для слухачів «Школи законотворчості» освітньо-професійної програми підвищення кваліфікації «Публічне управління та адміністрування».

Вагомі науково-практичні здобутки приносить співпраця з Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (ODIHR) й іншими установами. За підтримки офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні проведено експертне обговорення на тему «Законодавче забезпечення реінтеграції тимчасово окупованих територій».

Інститут законодавства також активно співпрацює із такими міжнародними місіями та зарубіжними фондами, як Німецький фонд міжнародного правового співробітництва, Німецька служба академічних обмінів (DAAD), представництва фондів Фрідріха Науманна «За Свободу», Ганса Зайделя (Німеччина) та ін.

Продовжується співпраця з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Зокрема, вже кілька років поспіль організовуються навчальні курси із міжнародного гуманітарного права для народних депутатів України, їхніх помічників-консультантів та працівників Апарату Верховної Ради України.

У контексті двосторонньої співпраці із зарубіжними науково-дослідними установами та закладами вищої освіти здійснюються спільні дослідження з Женевським Центром демократичного контролю за збройними силами, Мюнхенським Інститутом східноєвропейського права, Університетом м. Регенсбург (Німеччина), Батумським державним університетом ім. Шота Руставелі та ін. Зокрема, досягнуто домовленості про співпрацю з Люблінським університетом імені Марії Кюрі-Склодовської.

На «східному» векторі міжнародного партнерства Інститут підтримує постійні зв’язки з Інститутом законодавства Республіки Казахстан, Інститутом моніторингу чинного законодавства при Президентові Республіки Узбекистан й Інститутом дослідження законодавства при Постійному Комітеті Національного Зібрання В’єтнаму.