Інститут законодавства Верховної Ради України

26 липня 2022 року за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відбувся круглий стіл «Реформування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування.

Враховуючи експертну роль Інституту законодавства Верховної Ради України з питань реформування та законодавчого забезпечення публічної політики у сфері місцевого самоврядування, організатори запросили взяти участь у заході фахівців від Інституту законодавства.

Програма круглого столу передбачала презентації, доповіді, панельні дискусії та висловлення позицій народних депутатів України, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, вітчизняних і міжнародних організацій та інституцій.

У заході взяли участь Олександр Корнієнко, народний депутат України, Перший заступник Голови Верховної Ради України; Андрій Клочко, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Даніель Попеску, Керівник Департаменту демократії і врядування Генерального директорату – II з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи; Габріель Абрагам, Керівник Проекту «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»); Грегор Вірант, Голова Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA) та ін.

Наталія Алюшина, Голова Національного агентства України з питань державної служби, презентувала Проєкт Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (реєстр. № 6504). Висновки щодо цього законопроєкту оприлюднили Сорін Іоніце, Міжнародний консультант Ради Європи, а також Лєх Марчінковський, Керівник професійної групи з питань публічної служби та управління людськими ресурсами Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA).

Від Інституту законодавства Верховної Ради України доповідь щодо законопроєкту № 6504 зробив Валерій Воротін,доктор наук з державного управління, професор, який розкрив основні підходи до формування публічної політики у сфері місцевого самоврядування та ризики законопроєкту.

Загалом у форумі взяли участь понад 100 фахівців, які, серед іншого, затвердили рекомендації, пов’язані із формуванням та реалізацією публічної політики у сфері місцевого самоврядування в умовах військової агресії РФ, зокрема щодо прийняття в першому читанні законопроєкту № 6504 «Про службу в органах місцевого самоврядування».