Інститут законодавства Верховної Ради України

Децентралізація публічної влади в Україні: здобутки, проблеми та перспективи».

(Львів, 17 червня 2022 року)

17 червня 2022 року, за наукової участі представників Інституту законодавства Верховної Ради України, відбулась науково-практична конференція «Децентралізація публічної влади в Україні: здобутки, проблеми та перспективи».

Враховуючи значну експертну роль Інституту законодавства Верховної Ради України з питань реформування та законодавчого забезпечення публічної політики в сфері державного управління та місцевого самоврядування, організатори запросили взяти участь у заході фахівців від Інституту законодавства ВРУ.

Під час роботи заходу провідні українські науковці, практики, фахівці та відомі експерти, дискутували на теми сучасних механізмів децентралізації в умовах воєнного стану в Україні, зокрема законодавчого забезпечення таких питань в Україні.

Організували захід ЛНУ ім. Івана Франка в співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також  Міський уряд Щецина, факультет права та адміністрації Щецинського університету. Подія відбулася у змішаному форматі з використанням платформи Zoom.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, народна депутатка України Лариса Білозір, заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник.

До вітальних слів долучилися професор Щецинського університету, заступник мера міста Щецина Даніель Вацінкевич, декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Маркіян Мальський.

Від Інституту законодавства Верховної Ради України зробив виступ Валерій Воротін, доктор наук з державного управління, професор.

На форумі також виступили відомі вчені, практики та експерти-фахівці з питань права, управління, місцевого самоврядування та ін. У форумі взяли участь понад 70 фахівців, які затвердили рекомендації що будуть спрямовані державним установам пов’язаним з формуванням і реалізацією публічної  політики в сфері місцевого самоврядування в умовах військової агресії РФ.

Надалі конференція продовжилася у форматі роботи панелей, під час яких науковці та представники  різних громад мали змогу дискутувати й обмінюватись ідеями щодо науково-методологічних та організаційно-правових основ реформи децентралізації влади в Україні в світлі зарубіжного досвіду; організаційно-правового забезпечення та особливостей функціонування  територіальних громад і органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.