Інститут законодавства Верховної Ради України

7 червня 2022 року на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів завідувачка сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк взяла участь у засіданні Комітету у режимі відеоконференції.

Серед питань порядку денного були розглянуті підготовлені до другого читання проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстр. № 5371 від 13.04.2021 р.) та проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (реєстр. № 7251 від 05.04.2022 р.)

До учасників засідання із вступним словом про результати роботи робочих груп, створених для напрацювання до другого читання законопроєктів, звернулися Вадим Струневич та Михайло Цимбалюк. У своїх промовах вони відзначили злагоджену діяльність робочих груп та ефективну співпрацю їх учасників: представників сторін соціального діалогу (законопроєкт № 7251), представників центральних органів виконавчої влади, Інституту законодавства. Враховуючи скорочені терміни підготовки тексту законопроєктів до другого читання, були проведені додаткові консультації з найбільш проблемних питань, а також визначені поправки для розгляду на засіданні Комітету.

Голова Комітету Галина Третьякова надала слово народним депутатам для висловлення позицій щодо поправок, які винесені на обговорення засідання Комітету. За результатами виступів і подальшого обговорення члени Комітету ухвалили текст порівняльної таблиці до другого читання законопроєктів, а також рішення – рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкти у другому читанні та в цілому.