Інститут законодавства Верховної Ради України

27 травня 2022 року в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося четверте засідання робочої групи з напрацювання до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (реєстр. № 7251 від 05.04.2022 р.), в якому взяла участь завідувачка сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк.

 У ході засідання учасники обговорили поправки, які стосувалися внесення змін до КЗпП України щодо обов’язків роботодавців інформувати працівників про вакансії за безстроковими трудовими договорами, щодо способів комунікації у період воєнного та надзвичайного стану (ст. 29), щодо нових підстав і порядку припинення трудових відносин за ними (ст. 36), а також особливостей порядку припинення дії трудового договору в період воєнного стану; щодо уточнення додаткової підстави для звільнення працівника через неможливість забезпечення його роботою, визначеною трудовим договором, внаслідок бойових дій (ст. 41), а також ряд уточнюючих поправок до Законів України «Про відпустки», «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» та ін.

Членами робочої групи були враховані поправки, внесені Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком, спрямовані на приведення термінології чинного трудового законодавства у відповідність до положень Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» № 2215-IX від 21.04.2022 р.