Інститут законодавства Верховної Ради України

22 квітня 2022 року за спільної участі науковців кафедри господарського, повітряного та космічного права Юридичного факультету Національного авіаційного університету та відділу проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Трансформація господарських правовідносин в умовах воєнного стану».

Учасники заходу обговорили законодавчі зміни, нові законопроєкти, спрямовані на модернізацію господарських правовідносин та їх розвиток у надскладних обставинах воєнного часу, окреслили коло питань, які потребують правового врегулювання.

Доктор юридичних питань Ірина Куян охарактеризувала ряд суттєвих змін у повноваженнях органів центральної і місцевої влади щодо управління сферою господарювання в умовах воєнного стану.

Доктор юридичних наук Євгенія Клюєва проаналізувала наслідки військової агресії РФ для діяльності морських портів і морського транспорту України, висловила міркування щодо необхідності перегляду деяких параметрів у цій сфері.

Доктор юридичних наук Надія Армаш розкрила правові аспекти експертизи менеджменту підприємства при виборі контрагента в умовах воєнного стану та підходи до відшкодування шкоди, завданої агресором суб’єктам господарювання.

Висвітлюючи проблеми господарської діяльності на об’єктах підвищеної небезпеки в умовах воєнного стану, Дмитро Беззубов наголосив на необхідності внесення змін у чинне законодавство з метою посилення заходів безпеки.

Долучившись до обговорення, Петро Пальчук позитивно оцінив зміни у правовому регулюванні відносин оренди в умовах воєнного стану та гнучку державну політику щодо суб’єктів господарювання.

Необхідність постійної державної підтримки бізнесу в умовах воєнного стану обґрунтувала Людмила Какауліна.

Модератор обговорення, завідувач кафедри Любов Нецька акцентувала увагу на необхідності підтримки пріоритетних видів господарської діяльності в умовах воєнного стану, висловила критичні зауваження до окремих законопроектів.

За результатами обговорення та обміну думками учасники заходу дійшли узгоджених позицій та напрацювали пропозиції з метою подальшого вдосконалення законодавства України у сфері господарювання для мінімізації та подолання наслідків збройної агресії РФ, прийняття виважених управлінських рішень, висловилися про необхідність поглиблення наукових досліджень з урахуванням світового досвіду з метою розроблення пропозицій, наукових рекомендації та відповідних законодавчих ініціатив.