Інститут законодавства Верховної Ради України

21 лютого 2022 року головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України, кандидат юридичних наук Геселев О.В взяв участь у відкритій презентації моніторингового звіту щодо впровадження та аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів у сфері судоустрою, судочинства та кримінальної юстиції, яка проводилася Директоратом правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України.

До участі у заході були запрошені судді Верховного Суду, співробітники Офісу Генерального прокурора, працівники правоохоронних органів, адвокати, представники наукових установ та громадських об’єднань, а також міжнародної організації «Проєкт ЄС «Право-Justice».

З вітальним словом до учасників відкритої презентації звернулися Міністр юстиції України Денис Малюська та Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, які наголосили на важливості запровадженого постійного онлайн-моніторингу застосування законодавства у сфері правосуддя, цивільної та кримінальної юстиції. Здійснення такого системного моніторингу дає можливість своєчасно виявляти та аналізувати наявні проблеми щодо дієвості чинного законодавства, а також усувати на законодавчому рівні існуючі прогалини й колізії  нормативно-правових актів.

З презентацією «Платформа «Онлайн-моніторинг» виступили директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник та керівник експертної групи з питань правосуддя та кримінальної юстиції цього Директорату Єгор Разогрєєв. Державні експерти експертної групи у трьох презентаціях, присвячених блокам «Проблеми цивільного процесуального законодавства», «Проблеми господарського процесуального законодавства» та «Проблеми сфери кримінальної юстиції» висвітлили перед учасниками заходу наявні проблемні питання правозастосування у цих сферах та підготовлені пропозиції щодо їх вирішення.

У своєму виступі під час обговорення питань, що розглядалися під час презентації, Геселев О.В. наголосив на доречності доповнення чинного Кримінального процесуального кодексу новими розділами щодо електронного кримінального провадження та процедур  перехідного періоду (правосуддя перехідного періоду), які б на комплексній та системній основі регулювали відповідні правовідносини, що є вкрай необхідним на сучасному етапі суспільного розвитку, а також надав пропозиції щодо удосконалення процесуального інституту угоди про визнання винуватості та застосування окремих слідчих дій та засобів забезпечення кримінального провадження.

Висловлені за результатами обговорення пропозиції будуть використані при підготовці проєктів відповідних нормативно-правових актів та формуванні правової політики України.