Інститут законодавства Верховної Ради України

21 грудня 2021 р. у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулося експертне обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» (реєстр. № 5019).

До обговорення долучилися не лише народні депутати України, а і вітчизняні та зарубіжні експерти. Від Інституту законодавства Верховної Ради України участь у заході взяла Тетяна Тєлькінєна, д.ю.н., головний науковий співробітник.

Позицію авторів законопроекту № 5019 представляв народний депутат України, Голова підкомітету з питань прав людини Тарас Тарасенко, який аргументував запровадження певних новацій у правове регулювання діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Експерт Ради Європи Марек Новіцкіпрезентував результати правового висновку до законопроекту й запропонував внести корективи в ті положення, якими встановлюються вимоги до кандидатів на посаду, порядок процедури обрання та повноваження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Учасники підтримали бачення інституту омбудсмена як посередника-медіатора між особою та органом державної влади.