Інститут законодавства Верховної Ради України

X МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЗУМОВСЬКІ ЗУСТРІЧІ»

9–10 грудня 2021 року, за науково-організаційної участі Інституту законодавства Верховної Ради України та підтримки фонду Ганса Зайделя, відбулася X міжнародна науково-практична конференція «Розумовські зустрічі» організована Чернігівським центром підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Співорганізаторами конференції також виступили Чернігівська обласна державна адміністрація та обласна рада.

Враховуючи значну експертну роль Інституту законодавства Верховної Ради України з питань реформування та законодавчого забезпечення публічної політики у сфері державного управління, організатори запросили взяти участь у заходах форуму фахівців від Інституту.

Учасники заходу, зокрема народні депутати України, українські науковці, західні партнери, фахівці та відомі експерти дискутували на теми сучасних тенденцій у світі в контексті перетворень у системі публічного (державного та місцевого самоврядування) управління та адміністрування, зокрема законодавчого забезпечення таких перетворень, оновлення та реформування процесу державотворення  в Україні.

Програма конференції передбачала п’ять тематичних панельних дискусій: Україна за тридцять років незалежності: що далі; європейська освіта в Україні – історичний досвід; країна територіальних громад: перший рік діяльності органів місцевого самоврядування за умов, що змінилися; презентації та обговорення: ініціативи «спільна спадщина» й історико-краєзнавчих досліджень Богдана Волошинського; презентація книжок «доля коломийського адвоката», «У борні за чужі ідеали», «Родина Біберовичів»; сучасна освіта на рівні вимог до підвищення кваліфікації управлінських кадрів у публічному управлінні України – виклики та завдання сьогодення.

Учасників зібрання привітали та виступили від Національного агентства України з питань державної служби Алюшина Наталія Олександрівна, голова Національного агентства України з питань державної служби; від Чернігівської обласної державної адміністрації Мужикова Наталія Михайлівна, керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації; від Чернігівської обласної ради Блауш Дмитро Ярославович,заступник голови Чернігівської обласної ради; від Інституту законодавства Верховної Ради України Воротін Валерій Євгенович, завідувач відділу комплексних проблем державотворення, доктор наук з державного управління; від Фонду Ганса Зайделя Боббе Беньямін Карстен, директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

На конференції також виступили відомі вчені та експерти-фахівці з питань права, управління, історії та ін. У форумі взяли участь понад 100 учасників з України, Польщі, Білорусі та США – працівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, Апарату Верховної Ради України, регіональних центрів підвищення кваліфікації, центрів розвитку місцевого самоврядування, науковців, викладачів і громадських діячів. Матеріали наукових дискусій та доповіді учасників будуть надруковані в дев’ятому випуску щорічника «Розумовські зустрічі».