Інститут законодавства Верховної Ради України

7 грудня 2021 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося друге засідання робочої групи з напрацювання до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників (реєстр. № 5266 від 18.03.2021 р.) в якому взяла участь завідувачка сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк.

Голова робочої групи, Перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк озвучив концептуальний підхід до змін, які пропонуються проєктом Закону, запропонував представникам сторін соціального діалогу активно висловлювати своє бачення змісту поправок, що надійшли до порівняльної таблиці.

Представники профспілок та організацій роботодавців, Інституту законодавства надали зауваження до окремих положень проєкту, прийнятого у першому читанні, та обговорили блок поправок, які надійшли до другого читання. Учасники заходу зазначили необхідність додаткового обговорення положень, якими забезпечується принцип добровільності укладання колективних договорів, порядок їх дії у разі ліквідації або реорганізації юридичної особи або припинення діяльності фізичної особи, яка використовує найману працю.