Інститут законодавства Верховної Ради України

29 листопада 2021 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики і захисту прав ветеранів відбулося установче засідання робочої групи з напрацювання до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників (реєстр. № 5266 від 18.03.2021 р.) в якому взяла участь завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк.

Прийнятий у першому читанні законопроєкт розроблено для посилення захисту прав працівників та з метою реалізації домовленостей, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Положення законопроєкту передбачають імплементацію окремих положень актів законодавства ЄС, міжнародно-правових актів Міжнародної організації праці.

Представники Міністерства економіки, сторін соціального діалогу, Інституту законодавства озвучили загальні зауваження до концептуальних положень проєкту та розпочали обговорення поправок, які надійшли до порівняльної таблиці. Учасники заходу зазначили необхідність забезпечення на рівні закону принципу добровільності укладання колективних договорів, уточнення сторін, у тому числі в частині приведення термінології у відповідність із чинним законодавством.