Інститут законодавства Верховної Ради України

17 листопада 2021 року на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк взяла участь у засіданні Комітету у режимі відеоконференції.

Серед питань порядку денного було розглянуто підготовлений до другого читання проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікації» (реєстр. № 4147 від 23.09.2020 р.).

До учасників засідання із вступним словом про результати роботи робочої групи, створеної для напрацювання до другого читання законопроєкту, звернувся Голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення Бабенко М.В. Народний депутат відзначив необхідність концептуальних змін у підходах до розробки професійних стандартів, лібералізації порядку їх затвердження. За результатами 8 засідань робочої групи було обговорено поправки, які надійшли від суб’єктів законодавчої ініціативи (291), з яких 54 – враховані, 69 – враховані частково та 168 – відхилені.

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Цимбалюк М.М. надав слово представникам соціального діалогу, іншим народним депутатам для висловлення основних зауважень і пропозицій до підготовленого до другого читання законопроєкту. За результатами виступів і подальшого обговорення найсуттєвіших зауважень члени Комітету шляхом голосування ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт у другому читання та в цілому.