Інститут законодавства Верховної Ради України

9 листопада 2021 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося четверте засідання робочої групи з напрацювання до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515), в якому взяла участь завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк.

Учасники робочої групи продовжили обговорення блоку поправок, якими передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці», положення яких визначають критерії «мінімальної заробітної плати». Представники об’єднань профспілок та роботодавців, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфінансів, Інституту законодавства висловили своє бачення щодо окремих критеріїв мінімальної заробітної плати та доцільності їх закріплення на рівні закону.

Члени робочої групи приступили до обговорення блоку поправок, які передбачають внесення змін до законів України «Про прожитковий мінімум», «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо методології формування базового державного соціального стандарту та обґрунтування розмірів нових величин: фізіологічного прожиткового мінімуму та соціального прожиткового мінімуму.