Інститут законодавства Верховної Ради України

22 жовтня 2021 року відбулося засідання круглого столу «Публічні консультації в парламенті: міжнародний досвід та перспективи для України». Захід проведено Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за сприяння та підтримки Національного демократичного інституту (NDI) й Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Під час круглого столу за участю народних депутатів України, представників органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадськості, міжнародних інституцій, науковців у рамках підготовки до другого читання проекту Закону України «Про публічні консультації» (реєстр. № 4254) обговорювався досвід проведення публічних консультацій зарубіжними парламентами та можливі шляхи його імплементації у Верховній Раді України.

Головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України Тетяна Тєлькінєна виступила під час дискусії й окреслила методологічні засади використання міжнародного досвіду щодо забезпечення транспарентності парламенту в контексті законодавчого регулювання публічних консультацій в Україні.