Інститут законодавства Верховної Ради України

13 жовтня 2021 року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося третє засідання робочої групи з напрацювання до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікації» (реєстр. № 4147 від 23.09.2020 р.), в якому взяла участь завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк.

Із вступним словом про необхідність концептуальних змін у підходах розробки та затвердження професійних стандартів до учасників робочої групи звернувся Голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення М. Бабенко, який поінформував, що позиція Комітету полягає в максимальній лібералізації порядку затвердження професійних стандартів.

Представники Міністерства економіки, Міністерства освіти та науки, Національного агентства кваліфікації, сторін соціального діалогу, Інституту законодавства озвучили основні зауваження до змісту поправок, наданих до порівняльної таблиці.

Учасники заходу обговорили проблеми встановлення кола уповноважених суб’єктів у процесі розробки та затвердження професійних стандартів, роль професійних стандартів у системі оплати праці та сутність пропонованих змін до Закону України «Про освіту».