Інститут законодавства Верховної Ради України


13 липня 2021 року у Будинку Уряду України відбулася презентація документальних виставок «Українська дипломатія 1917–1924 рр.: зародження національних традицій» та «Іноземні дипломатичні представництва в Києві в 1917–1919 рр.: початок міждержавних відносин».

У заході, організованому за ініціативою голови Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, професорки І. Б. Мяташ, взяли участь Міністр Кабінету Міністрів України О. М. Немчінов, заступник міністра закордонних справ В. М. Боднар, Голова Державної архівної служби України А. В. Хромов, в.о. директора Інституту законодавства Верховної Ради України, член-кореспондент НАН України, Надзвичайний і Повноважний Посол України Є. Р. Бершеда та ін.

Виступаючи під час презентації, в.о. директора Інституту законодавства відзначив важливість експозиції, яка представлена у Будинку Уряду до 30-річчя Незалежності України та згодом може бути переміщена до Верховної Ради України.

Євген Бершеда поінформував присутніх про досвід посольств України у Швейцарії, а також Бельгії, які він свого часу очолював, щодо увічнення пам’яті перших дипломатичних установ України, створених у цих країнах у 1918 році, а також про роль співпраці архівних служб у культурній дипломатії України.

Виставка діятиме у приміщенні Уряду протягом липня–серпня 2021 року.