Інститут законодавства Верховної Ради України

7 червня 2021 року на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів завідувач сектору Інституту законодавства Ірина Гуменюк взяла участь у засіданні круглого столу на тему: «Невиплата заборгованості по пенсіям внутрішньо переміщеним особам та громадянам України, що мешкають на непідконтрольних територіях: порушення прав чи сьогоденна реальність?».

Із вступним словом до учасників заходу звернулися перший заступник Голови Комітету Михайло Цимбалюк і заступниця Голови Комітету Наталія Королевська. З доповіддю про порядок нарахування та виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, про стан виконання завдань щодо ліквідації заборгованості з пенсійних виплат виступили: Генеральний директор Директорату розвитку соціального страхування та пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін, заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич.
   Народні депутати, представники органів державної влади, Пенсійного фонду України, Представництва управління Верховного Комісара ООН у справах біженців України, Української Гельсінської спілки з прав людини, наукових установ та інші учасники заходу обговорили проблеми механізму забезпечення пенсійних прав внутрішньо перемішених осіб та мешканців тимчасових окупованих територій, проаналізували стан виплати пенсій та результати виконання судових рішень щодо виплати заборгованості з пенсійних виплат.
   Під час обговорення визначили основні завдання подальшого правового регулювання пенсійного забезпечення зазначених категорій та спрощення механізмів верифікації осіб, що залишилася мешкати на тимчасово окупованій території. У рамках дискусії були сформовані пропозиції для рекомендацій за результатами засідання круглого столу та означені основні завдання, зорієнтовані на прийняття необхідних нормативно-правових актів з питань забезпечення пенсійних прав внутрішньо переміщених осіб та громадян, які мешкають на тимчасово окупованій території.
   Інститутом законодавством були надіслані інформаційно-аналітичні матеріали та пропозиції до проекту рекомендацій, які планується ухвалити за результатами круглого столу.