Інститут законодавства Верховної Ради України

31 травня – 2 червня 2021 року в Києві проходив Всеукраїнський форум «Україна 30. Освіта та наука».

Відкрив Форум Президент України Володимир Зеленський. У дискусійних сесіях взяли участь народні депутати України, представники офісу Президента, Уряду, Національної академії наук України, ректори університетів, молоді вчені, освітяни, експерти, громадські діячі.
   Враховуючи значну експертну роль Інституту законодавства Верховної Ради України з питань реформування та законодавчого забезпечення публічної політики у сфері освіти та науки, організатори запросили взяти участь у заходах форуму від Інституту д.держ.упр., проф. Валерія Воротіна.
   Під час форуму обговорювалися питання української освіти й науки у світовому вимірі, цифровізація та популяризація науки, облаштування комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу. Приділена увага ролі сучасного університету як майданчика для досліджень, питанням залучення молоді в науку та підтримки молодих учених.
   До Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» долучився голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Він озвучив основні кроки для розвитку освіти у світовому вимірі. Зокрема, йшлося про обмін досвідом, доступ іноземних університетів до України, запровадження стипендій. «Щоб розвиток освіти у світовому вимірі відбувався ефективно, потрібно звернути увагу передусім на обмін досвідом на міжнародному рівні: навчання студентів за кордоном», – наголосив Сергій Бабак.
   Президент НАН України Анатолій Загородній, своєю чергою, поінформував про рівні досягнення світової науки та здобутки українських науковців. «Світова наука бурхливо розвивається. Суспільство вкладає величезні кошти в її розвиток, і наука віддячує людству новими знаннями про природу. Особливої ваги набувають фундаментальні дослідження», – зазначив він.
   Виступаючи на форумі, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет назвав надзвичайно масштабною групу стейкхолдерів в Україні, яка докладає зусиль для розвитку освіти у світовому вимірі. Група стейкхолдерів освітньої та наукової політики є надзвичайно масштабною, бо охоплює понад 65 % населення України.
   «Ми маємо підтримку міжнародних партнерів у реалізації планів і консолідації зусиль. Відкриттям стала ідея Президента щодо Всеукраїнської школи онлайн, яка знайшла своє продовження, вдосконалення та перетворення в сучасну та повноцінну онлайн-платформу завдяки консолідації зусиль. Якщо ми будемо продовжувати рухатися в цьому напрямі, усі наші плани реалізуються набагато швидше», – зазначила керівниця напрямку освіти і науки Офісу Президента України Аліса Ляліна.
   Крім того, під час форуму обговорювалися питання української освіти й науки в напрямі законодавчого забезпечення публічної політики та модернізації механізмів державного управління в означеній сфері суспільного розвитку.