Інститут законодавства Верховної Ради України

27 травня 2021 року відбулася стратегічна сесія щодо створення Парламентської дослідницької служби в структурі Апарату Верховної Ради України.

Організатором зустрічі виступила Програма USAID RADA.
  У заході взяли участь народні депутати України, співробітники Апарату парламенту, представники Вестмінстерської фундації за демократію та ін.
  Від Інституту законодавства Верховної Ради України у сесії взяли участь в. о. директора, член-кореспондент НАН України Євген Бершеда та завідувач науково-організаційного відділу, професор Іван Мищак.
  У своєму виступі Євген Бершеда подякував організаторам за підготовлені матеріали та поінформував учасників заходу про здобутки і потенціал Інституту законодавства, який уже 25 років здійснює свою діяльність як Парламентська дослідницька служба. Не погодившись із тезою про те, що Інститут законодавства не надає інформаційні довідки на запити народних депутатів, Євген Бершеда відзначив, що лише в 2020 році на звернення парламентарів співробітниками Інституту було підготовлено 33 інформаційних довідки, ще 10 таких довідок надано вже в 2021 році (окрім численних науково-правових висновків, досліджень тощо). Найактивнішими користувачами послуг Інституту є народні депутати С.В. Бабак, Д.О. Гетманцев, А.А. Клочко, Д.В. Лубінець, Г.М. Третьякова, А.І. Шкрум та ін. На завершення Євген Бершеда запросив усіх учасників до співпраці, а народних депутатів – скористатися інформаційно-аналітичними продуктами Інституту законодавства.