Інститут законодавства Верховної Ради України

9 квітня 2021 року відбулася стратегічна сесія щодо створення Парламентської дослідницької служби в структурі Апарату Верховної Ради України «Працівники Парламентської дослідницької служби: правовий статус, кваліфікаційні вимоги».

Обговорювалися перспективи створення в Апараті Верховної Ради України Парламентської дослідницької служби, зокрема питання правового статусу працівників (фахівців-аналітиків), їх кількості та кваліфікації. Також учасники ознайомилися з презентацією досвіду Дослідницької служби Асамблеї Північної Ірландії щодо статусу працівників дослідницької служби, яку провели експерти Вестмінстерської фундації за демократію Ден Халл та Вікторія Хассен.
   У заході взяли участь співробітники Апарату Верховної Ради України та Програми USAID РАДА, представники Вестмінстерської фундації за демократію.
   Від Інституту законодавства Верховної Ради України у зустрічі взяв участь завідувач науково-організаційного відділу професор Іван Мищак. У своєму виступі в дискусії Іван Мищак поінформував про досвід Інституту законодавства щодо науково-правового забезпечення законодавчої діяльності Верховної Ради України та відповів на запитання, зокрема про співпрацю Інституту законодавства з парламентськими комітетами, розподіл функціональних обов’язків між співробітниками Інституту тощо.
   Організатором зустрічі виступила Програма USAID RADA.