Інститут законодавства Верховної Ради України

7 квітня 2021 року на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк взяла участь у комітетських слуханнях на тему: «Про стан виконання Стратегії подолання бідності».

Із вступним словом до учасників заходу звернулася Голова Комітету Галина Третьякова. З доповіддю про стан виконання завдань, передбачених Стратегією подолання бідності (2016 року), виступили: заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра, директор Департаменту видатків бюджету соціальної сфери Міністерства фінансів України Сергій Діденко. Народні депутати, представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», органів державної влади, сторін соціального діалогу, наукових установ та інші учасники заходу обговорили соціальні, економічні та правові проблеми подолання бідності в Україні, проаналізували результати виконання Стратегії подолання бідності із зазначенням позитивних досягнень та детальним аналізом невиконаних положень і завдань та причин невиконання. В рамках дискусії були сформовані пропозиції для рекомендацій за результатами слухань та означені основні завдання, орієнтовна структура та зміст чергової Стратегії подолання бідності в Україні, виокремлені напрями удосконалення правового регулювання заходів подолання економічної, соціальної та територіальної бідності.
   Інститутом законодавства були надіслані інформаційно-аналітичні матеріали та пропозиції до проекту рекомендацій, які планується ухвалити за результатами слухань у Комітеті.