Інститут законодавства Верховної Ради України

11 березня 2021 року у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин відбувся круглий стіл «Вдосконалення законодавства про надання захисту іноземцям та особам без громадянства: основні завдання та критерії майбутнього закону».

Захід проводився за головуванням Дмитра Лубінця та був присвячений проекту закону № 3387 про надання захисту іноземцям та особам без громадянства. Від Інституту законодавства Верховної Ради України на заході виступив головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук Борис Бабін.
   Під час дискусії представники Управління Верховного комісару ООН у справах біженців, Офісу Генерального прокурора, Служби Безпеки України, низки профільних міністерств та відомств, громадських та правозахисних організацій дали високу оцінку законопроекту в цілому та пропонували підтримати його у першому читанні. Представник Інституту законодавства приєднався до висловленої оцінки, відзначив важливість дотримання балансу інтересів особи, суспільства та держави у питанні осіб, які шукають притулку, а також наголосив на необхідності неухильного виконання Україною міжнародних зобов’язань у цій сфері.