Інститут законодавства Верховної Ради України

5 лютого 2021 року у режимі онлайн-зустрічі відбулося обговорення пропозицій до щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів за 2020 рік.

Щорічна доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні є індикатором поточного рівня розвитку судової системи та інструментом, що дає змогу звернути увагу на актуальні проблеми та здобутки у сфері суддівської незалежності. Важливою функцією щорічної доповіді є моніторинг виявлених проблем і внесення пропозицій щодо шляхів їх вирішення.
У заході взяли участь представники Верховного Суду, органи суддівського врядування, самоврядування, асоціації суддів, Національної школи суддів, представники адвокатури, прокуратури, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони, а також наукові установи.
   Інститутом законодавства Верховної Ради України як базовою установою, яка забезпечує науково-правовий супровід законодавчої діяльності Верховної Ради України, було підготовлено ряд пропозицій з такого важливого питання, як стан нормативно-правового забезпечення сфери правосуддя.
   Головним науковим співробітником відділу моніторингу законодавства Оленою Бєловою, зокрема, була проаналізована низка законодавчих ініціатив, які знаходилися на розгляді Парламенту у 2020 році.
Науковий співробітник Інституту зазначила основні положення законодавства у сфері судоустрою і судочинства, які наразі потребують змін і приведення у відповідність до рішень Конституційного Суду України, а також рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право».
   Стосовно запровадження додаткових гарантій незалежності суддів Інститутом було запропоновано розглянути подальше впровадження рекомендацій GRECO щодо незалежності НАЗК та громадської підзвітності цього органу з питань запобігання корупції.