Інститут законодавства Верховної Ради України

25–28 лютого 2020 року в Інституті законодавства Верховної Ради України за підтримки офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні проходив тренінг «Інструменти діалогу в побудові ефективної комунікації».

Учасниками тренінгу стали народні депутати України та їхні помічники- консультанти, співробітники секретаріатів парламентських комітетів і фракцій, підрозділів Апарату Верховної Ради України, учасники Програми стажування в Апараті Верховної Ради України. Захід здійснено в межах проекту ОБСЄ «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні» з метою поширення діалогової культури, що сприятиме підвищенню комунікативної компетентності фахівців, які залучені до процесу підготовки й ухвалення нормативних актів.

Навчання складалося з двох модулів. У першому розглядалися принципи взаємодії під час діалогу та фактори, які зумовлювали емоційні реакції у процесі комунікації. Учасники мали можливість за допомогою викладачів проаналізувати власний досвід діалогової комунікації. У другому блоці слухачі навчалися аналізувати механіку конфлікту та використовувати його як ресурс для розвитку взаємодії. Важливою складовою тренінгу була адаптація набутих навичок та вмінь до професійної діяльності.

Під час вручення сертифікатів учасникам тренінгу член-кореспондент НАН України, в.о. директора Інституту законодавства Верховної Ради України Євген Бершеда привітав слухачів Української школи законотворчості із його завершенням та відзначив важливість подальшої співпраці Інституту з офісом ОБСЄ в Україні. Заступниця Координатора проектів ОБСЄ в Україні Карін Рьольке висловила подяку за ініціативу Інституту законодавства Верховної Ради України, а також сподівання щодо застосування учасниками тренінгу діалогових інструментів у законодавчому процесі.