Інститут законодавства Верховної Ради України

3 лютого 2020 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні послом Генріком Вілладсеном.

Зустріч із Координатором проектів ОБСЄ в Україні

Співпраця з міжнародними організаціями, що сприяють здійсненню інституційних реформ в Україні, перебуває серед пріоритетів діяльності Інституту законодавства Верховної Ради України. На початку лютого 2020 року відбувся візит до Інституту Координатора проектів ОБСЄ в Україні посла Генріка Вілладсена. Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, академік НАН України Олександр Копиленко та в.о. директора, член-кореспондент НАН України Євген Бершеда запропонували низку напрямків для співробітництва.

Співрозмовники виявили зацікавленість в обговоренні проблем законодавчого забезпечення реінтеграції тимчасово окупованих територій України з використанням світового досвіду вирішення подібних конфліктів, зокрема на Балканах. Посол Вілладсен повідомив про наявність у нього багаторічного особистого досвіду роботи у складі Моніторингової комісії в колишній Югославії та в структурах ЄС і ООН в Косово.

Значний інтерес викликало повідомлення академіка Олександра Копиленка про відновлення діяльності Національної комісії з радіаційного захисту населення України та перспективи взаємодії з ОБСЄ в галузі законотворчості на цьому напрямку. Досягнуто попередньої домовленості щодо організації на базі Інституту експертної дискусії з питань, пов’язаних із реінтеграцією тимчасово окупованих територій України.